Tvorivý turizmus s obytným vozidlom

15.08.2013 | Kategória: Caravan&Discovery Czech&Slovak Discovery

Tvorivý, niečo hľadajúci turista. Pribúda tých, ktorých už nelákajú len štandardné poznávacie či zážitkové produkty a už vôbec nie pobyty na jednom mieste. Tvorivý turista vyhľadáva príležitosť, hľadá nové chute a nové zážitky. Chce precítiť chuť regiónu. Chce individualitu a nezávislosť. Tento trend je ešte výraznejší v segmente obytných vozidiel. Hlad po objavovaní a spontánnom rozhodovaní je oveľa citeľnejší. Záujem sa od kempingov presúva k STPL (krátkodobé státie). Od dlhodobých pobytov ku krátkym jedno alebo trojdňovým. Dôraz sa kladie na poznávanie a aktivity.

Tu je priestor pre internetový katalóg Programu Czech Discovery & Slovak Discovery.

 Je špeciálne vytvorený pre aktívneho tvorivého majiteľa obytného vozidla. Toho, kto aktívne vyhľadáva miestne, tradičné produkty a originálne špeciality. Uvedomuje si, že to čo po stáročia vzišlo v regióne je autentické a originálne, overené generáciami. Hľadá to, čo nemôže nájsť nikde inde. Zvlášť zaujímavá je možnosť celoročného využitia pre víkendové aktivity na jednu alebo dve noci. Mnoho hostiteľov z katalógu vie vytvoriť podmienky aj na skupinové výjazdy alebo pripraviť podmienky na rôzne akcie.

Program Czech&Slovak Discovery.eu je zameraný presne na takého hosťa. Prináša možnosť ochutnať a spoznať niečo originálne, ale zoznámiť sa i s novými ľuďmi a ich prácou. Obdobné programy pre majiteľov obytných vozidiel založené na princípe – príď, parkuj a degustuj či nakupuj – fungujú v zahraničí už 20 rokov. Umožňuje nielen objavovať, ale i nájsť si toho svojho vinára či farmára. Postupne si vybudovať priamy vzťah konzumenta s producentom a nenakupovať v supermarketoch. Nájsť si späť cestu k tradičným hodnotám a ku kvalite založenej na overených postupoch a čerstvosti miestnej produkcie.

vinohrad ee DSC_0467

Program vo forme internetového katalógu je veľmi moderne naprojektovaný. Podporuje prístup cez všetky zariadenia umožňujúce internetové pripojenie s dôrazom na tie mobilné. Koncepcia internetového katalógu umožňuje vyhľadávať a filtrovať podľa rôznych kritérií, veľmi jednoducho a intuitívne. Je možné hľadať podľa regiónov, podľa produkcie či zamerania. Ako podpora slúži štatistika najpozeranejších hostiteľov, alebo najnovšie pridaných. Zaujímavé je i prepojenie na Facebook kde sú prezentované najčerstvejšie akcie a novinky. Samozrejmosťou je neustála aktualizácia. Katalóg objavujú ako nový nástroj aj samotní hostitelia a tak sa neustále rozširuje o nové miesta.

V zmysle zaužívaných postupov v zahraničí, bol zvolený osvedčený model kde je registrácia na strane hostiteľa – producenta bezplatná. Spoplatnené je členstvo v programe na strane hosťa – majiteľa obytného vozidla. Hosť tak nepriamo podporuje udržateľnosť regionálnych producentov. Docieli sa tým aj rozdelenie hostí, aby program nebol zneužívaný a do katalógu mali prístup iba identifikovateľní hostia. Takí, ktorí majú skutočný záujem o miestnu produkciu. Program Czech&Slovak Discovery sa riadi mottom:

 - bližšie k ľuďom, k prírode, bližšie k podstate života a k tomu zdravé regionálne produkty

salas Zbojska Slovakia

Podpora lokálneho farmárstva je dôležitá pre ekonomiku jednotlivých regiónov. S príchodom hypermarketov zaniklo množstvo malých poľnohospodárov. Dnes na trhu chýbajú. Žiaľ, potrvá ešte niekoľko rokov, kým sa celý tento segment zase rozbehne. Pre zákazníka sú tieto potraviny kvalitatívne neporovnateľne lepšie. Skúste ochutnať syr od farmára a porovnať s tým v obchodoch. O víne ani nehovoriac. A kvalitnú ovčiu bryndzu v obchode nekúpite, iba jej pasterizovanú mŕtvu náhradu. Regionálne produkty voňajú aj chutia inak, ako keď sa dovážajú zďaleka a dozrievajú v kamiónoch. Spojte aktívny pobyt v prírode počas víkendu s nákupom čerstvých a poctivých potravín.


Podobné články

Spolupracujeme s